تلاش برای رفع محرومیت‌زدایی در حاشیه کلانشهر شیراز

خبرگزاری ایسنا

عبدالعلی کریمی سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در فارس با اشاره به تلاش برای رفع محرومیت از سطح کشور و ایجاد اشتغال، اقدامات این ستاد را در حوزه‌های اجتماعی قابل تقدیر و ارزشمند برشمرد و اظهار کرد: معضلات معیشتی و اقتصادی مهمترین موضوع اصلی امروزه جامعه هست.

او با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال‌هاست موضوع اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار دادند و امسال را سال “اشتغال، تولید و دانش بنیان” معرفی کردند، افزود: این نشان دهنده اهمیت مباحث اقتصادی در سطح جامعه است که خودمان با پوست و استخوان لمس میکنیم و نقش بنیان برکت در این زمینه و عرصه حیاتی و تاثیرگذار است.

معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس با اشاره به موقعیت جغرافیایی و نقشه تقسیمات کشوری فارس، بیان کرد: فارس یکی از مهمترین استان‌های کشور در بخش کشاورزی است که بیشترین فعالیت‌های آن مربوط به این حوزه بوده و کمتر به سمت صنعت روی چآورده که در این راستا دچار آسیب در سطح کشور شده است.

کریمی با اعلام اینکه به دلیل تحریم منابع آبی و خشکسالی کشاورزان دچار مشکل هستند، خاطرنشان کرد: به دلیل فقر مالی سرمایه گذاری کمتری در استان شکل گرفته  چرا که تولید ثروت در استان انجام نمی‌شود؛ و این مهم وظایف دستگاه‌های حامی بویژه ستاد اجرایی امام را بیشتر می‌کند و می‌تواند حامی مردم استان فارس باشد.

او با بیان اینکه حاشیه کلانشهر شیراز با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و زیبنده نیست در اطراف سومین حرم اهل بیت (ع) با چنین مشکلاتی روبه رو باشیم، تاکید کرد: می‌طلبد دستگاه‌های ستاد اجرایی پای کار بیایند و بطور ویژه کار کنند، چرا که این شهر آبستن مسائل و مشکلات امنیتی و اجتماعی نشود. از این رو مسئولان توجه بیشتری به حاشیه‌های شهر و مبحث اشتغال، معیشت و بهداشت داشته باشند که منجر به معضلات امنیتی و اجتماعی نشود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم ضمن قدردانی از ابوالفضل خروطی، حسین پور نورعلی به عنوان مدیرکل جدید ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان فارس معارفه شد.

چ

تلاش برای رفع محرومیت‌زدایی در حاشیه کلانشهر شیراز