طرح احداث کوره دوم کارخانه آهک هیدراته اهر عملیاتی می‌شود

خبرگزاری ایسنا

سید جلال عطایی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر برای تامین آهک مورد نیاز معدن مس سونگون، کارخانه آهک هیدراته اهر سالانه ۶۰ هزار تن آهک تولید می‌کند که در صورت عملیاتی شدن احداث کوره دوم این کارخانه رقم تولید آهک به دو برابر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: کارخانه آهک هیدراته اهر علاوه بر تامین آهک مورد نیاز معدن مس سونگون مازاد تولید خود را به سایر مناطق استان آذربایجان شرقی و استانهای دیگر خصوصاً صنایع سرب و روی زنجان نیز ارسال می‌کند.

عطایی گفت: برای احداث کوره دوم کارخانه آهک هیدراته اهر بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که امیدواریم با عملیاتی شدن این پروژه علاوه بر تولید بیشتر آهک زمینه رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در شهرستان و منطقه ارسباران فراهم شود.

وی در پایان از صدور مجوز طرح توسعه شرکت مولیبدن مس آذربایجان و احداث اولین کارخانه تولید PCC خاورمیانه در اهر با سرمایه گذاری ۱۲ میلیون یورویی شرکت صنایع مس ایران نیز خبر داد و افزود: با احداث و تولید PCC شرایط برای جلوگیری از واردات این محصول دانش بنیان فراهم شده و پتانسیل های معدنی منطقه ارسباران با همت متخصصین داخلی و سرمایه گذاری هدفمند شرکت مس، شکوفا می‌شود.

طرح احداث کوره دوم کارخانه آهک هیدراته اهر عملیاتی می‌شود