پارکور کار قمی، نایب قهرمان جایزه بزرگ شیراز

خبرگزاری ایسنا

اولین دوره مسابقات پارکور آزاد قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، با شرکت بیش از 200 ورزشکار از 20 استان، در 4 رده سنی و دو سبک، از 23 تا 26 اردیبهشت ماه، به میزبانی شیراز برگزار شد.

تیم استان قم با ترکیب مهدی اکبری و مسعود شجاعی در رده سنی بزرگسالان و محمد اکبری و محمدپوریا ابرقوئی در رده سنی نوجوانان، به مربی‌گری جواد زنده دل، در این رقابت‌ها حاضر شد که در نهایت پس از تیم‌های شیراز و کرمان، در جایگاه سوم قرار گرفت.
مهدی ابرقوئی، دبیر کمیته پارکور قم، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن رضایت از عملکرد تیم، اظهار کرد: در پایان این مسابقات مهدی اکبری در رده سنی بزرگسالان در رتبه اول قرار گرفت و محمد اکبری در رده سنی نوجوانان دوم شد و هر دو به اولین اردوی تیم ملی پارکور دعوت شدند.
وی افزود: پیش از این، رشته پارکور تیم ملی نداشت اما با تصمیم فدراسیون انجمن‌های ورزشی، تیم ملی پارکور با دعوت از نفرات برتر این مسابقات برای اولین بار شکل گرفت.
ابرقوئی ادامه داد: بعد از پایان رقابت‌ها در رده‌های سنی مختلف، بین ده نفر برتر این دوره، مسابقه‌ی قهرمان قهرمانان برگزار شد که مهدی اکبری، به مقام دوم دست یافت و نایب قهرمان این مسابقه شد.
دبیر کمیته پارکور قم، خاطرنشان کرد: سایر تیم‌ها با بازیکنان زیادی در مسابقات حاضر شده بودند بطوریکه بعضی تیم‌ها بیش از ده پارکورکار در رده‌های سنی مختلف داشتند. در حالی که تیم قم تنها با 4 بازیکن که نفرات برتر رده سنی خودشان بودند راهی این رقابت‌ها شد، که البته عملکرد درخشانی هم داشت.
ابرقوئی با تقدیر از، رییس هیات انجمن‌های ورزشی استان، افزود: برخلاف تلاش‌های رییس هیات، به علت کسری بودجه و عدم وجود حامی مالی، امکان حضور تعداد بیشتری از بازیکنان میسر نشد. استان پتانسیل بسیار بالایی دارد و قطعا اگر با بازیکنان بیشتری در این دوره شرکت می‌کردیم، در جایگاه بهتری قرار می‌گرفتیم.

پارکور کار قمی، نایب قهرمان جایزه بزرگ شیراز