پیچش عطر گلاب و گل محمدی در شهرستان شفت/ استحصال ۴ هزار لیتر گلاب

خبرگزاری ایسنا

محمدرضا یوسف نژاد در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه روستای گیلده قطب تولید گل محمدی در شهرستان شفت است، اظهار کرد: ۴۰ هکتار از اراضی شفت به کشت و تولید گل محمدی اختصاص دارد که ۲۵ هکتار آن در روستای گیلده واقع شده است.

تولید ۴۰ تن گل محمدی در شفت

وی افزود: برداشت گل محمدی در این شهرستان آغاز شده است و پیش بینی می‌شود امسال ۴۰ تن گل‌محمدی در این شهرستان برداشت شود.

یوسف نژاد ادامه داد: تولید گل محمدی در شهرستان شفت افزایش یافته است و امسال ۴۰۰۰ لیتر گلاب در این شهرستان استحصال خواهد شد.

کیفیت بسیار خوب گلاب گلیده

وی با بیان اینکه کیفیت گلاب گلیده بسیار خوب است و از بازار پسندی بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ نفر در شفت به پرورش گل و گلابگیری مشغول هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت تصریح کرد: گل و گلاب شفت علاوه بر بازارهای محلی این شهرستان، در دیگر شهرستان های گیلان نیز به فروش می‌رسد.

وی گفت: کیفیت خوب گلاب شفت موجب شده است که حتی از دیگر شهرستان‌ها نیز برای خرید این محصول به شهرستان شفت سفر کنند.

توزیع بیش از  ۵ هزار اصله گل محمدی در شفت

یوسف نژاد با اشاره به اینکه برای حمایت از پرورش گل و تولید گلاب در شفت بیش از ۵ هزار اصله نهال گل محمدی در بین متقاضیان توزیع شده است، گفت: قیمت خوب فروش گل و گلاب موجب شده است که امسال کشاورزان بیشتری به فعالیت در این زمینه تشویق شوند.

وی گفت: تولیدگنندگان گل و گلاب علاوه بر پرداختن در این زمین به کشاورزی در تولید دیگر محصولات نیز فعالیت دارند و پرورش گل و گلاب گیری از مشاغل جانبی محسوب می‌شود.  

    

https://dailybulletin.ir/28/05/2022/%d9%be%db%8c%da%86%d8%b4-%d8%b9%d8%b7%d8%b1-%da%af%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d9%88-%da%af%d9%84-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d9%81%d8%aa/