ارتباطات به مهمترین موضوع زندگی بشر در قرن ۲۱ تبدیل شده است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، «عیسی زارع‌پور» به مناسبت روز جهانی ارتباطات روز سه شنبه در حساب کاربری خود در اینستاگرام، نوشت: فناوری‌های نوینی چون هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، زنجیره بلوکی، داده‌های کلان، فناوری‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن و بسیاری از مسیرهای سخت را آسان و هموار کرده‌اند. دیگر نمی‌توان از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های این حوزه غافل بود و باید ضمن وفق دادن آنها با ارزش‌ها و فرهنگ بومی، از آنها برای آسایش و آرامش و پیشرفت جامعه خود بهره گیریم.  

وزیر ارتباطات گفت: خدا را شکر می‌گوییم که ملت با استعداد ایران با همه محدودیت‌ها و کمبودهای مقطعی، دانش و مهارت استفاده از هر نوع فناوری را از هر راهی کسب می‌کنند و از قافله جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات باز نمی‌مانند، زیرا به گفته نبی مکرم اسلام «اگر دانش در ستاره ثریا باشد ایرانیان بدان دست پیدا خواهند کرد.»

زارع‌پور تصریح کرد: شعار امسال اتحادیه بین المللی ارتباطات با عنوان «فناوری‌های دیجیتال در خدمات افراد کهنسال و تندرستی در دوران سالمندی» نشانه همین توجه ویژه به کاربردهای متنوع حوزه فناوری اطلاعات است و البته این شعار تنها به یکی از وجوه کاربردی فناوری اطلاعات اشاره دارد که امید به زندگی را در سالمندان افزایش می‌دهد؛ کما اینکه در سطح وسیع‌تر، با اجرای دولت هوشمند و تحول دیجیتال در همه سازمان‌ها، تمامی اجزا، عملکرد و خدمات حاکمیت و دولت دچاره تحولی شگفت خواهند شد و ضمن کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت و دقت کارها، زمینه‌های فساد از بین رفته و زندگی برای مردم تسهیل خواهد شد و در یک کلمه، مردم عزیز کشورمان «طعم شیرین فناوری» را در اداره جامعه خواهد چشید.

وی تاکید کرد: اما نکته ظریف این حوزه حضور دائمی رسانه‌ها در کنار فناوری اطلاعات است. مضاف بر آن رسانه به عنوان چشم بیدار و ناظر هوشیار مراقب کاستی‌ها، چالش‌ها یا عقب‌ماندگی‌های این فضا است. پس حضور رسانه منصف و مطلع به عنوان تولیدکننده محتوا و ایجادکننده ارزش افزوده در ساحت ارتباطات و فناوری اطلاعات لازم و ضروری است و از همین منظر روز جهانی ارتباطات روزی است مشترک برای اهالی رسانه، روابط‌عمومی‌ها و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات.  روز جهانی ارتباطات را به همه ارتباطگران تبریک میگویم.

https://dailybulletin.ir/18/05/2022/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%87%d9%85%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%b6%d9%88%d8%b9-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%b4%d8%b1-%d8%af%d8%b1/