کنفرانس فراگیر گروه‌های فلسطینی در الجزائر برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در دیدار با عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزائر تاکید کرد که مساله فلسطین با چالش های بی سابقه ای روبه روست.

به گزارش المیادین، محمود عباس که امروز دوشنبه در مقر ریاست جمهوری الجزائر در پایتخت این کشور با تبون دیدار کرد، او را در جریان تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی و تازه‌ترین تحولات سیاسی قرار داد.

عباس تصریح کرد: آرمان فلسطین با توجه به ناسازگاری کابینه اسرائیل و  اعتقاد نداشتن نخست وزیر آن  به راه‌حل تشکیل دو کشور و تلاش‌های وی برای گسترش شهرک سازی و تداوم اشغالگری، فشار اقتصادی و سرقت سرزمین‌های فلسطینی و منابع طبیعی و مالی آن، مساله فلسطین را با  چالش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه کرده است.

رئیس تشکیلات خودگردان با بیان اینکه در آینده نزدیک گزینه‌ها و تصمیم‌های خود را در قبال تداوم سیاست‌های تروریستی اسرائیل به کار خواهد گرفت، گفت: ما می‌دانیم چه می‌گوییم. ما هرگز سیاست کشتار نظام مند، شکنجه اسرا و توقیف پیکرهای شهدا و محاصره غزه را نمی‌پذیریم.

در این دیدار همچنین راه‌های تقویت روابط و پیوندهای دوستی تاریخی بین دو ملت و دو رهبر و پاره‌ای از مسائل بین المللی و منطقه‌ای مورد اهتمام دو طرف بررسی شد.

رهبران فلسطین و الجزائر  راه‌های هماهنگی مواضع مشترک در چارچوب آمادگی‌ها برای اجلاس آتی سران عرب که قرار است مارس آتی در الجزائر برگزار شود، بررسی کردند و عباس هم ابراز اطمینان کرد که مساله فلسطین در این اجلاس، اساسی خواهد بود.

تبون هم آرمان فلسطین را مهم‌ترین مساله منطقه خواند و گفت: جز با تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 امنیت ایجاد نخواهد شد.

تبون با اشاره به توافق با عباس برای برگزاری کنفرانس گروه‌های فلسطینی در الجزائر گفت: کنفرانس جامع گروه های فلسطینی در الجزائر قبل از اجلاس سران عرب برگزار می شود.

او افزود: ما می‌خواهیم صفوف فلسطینی‌ها را با وحدت داخلی آنها تقویت کنیم و در اجلاس سران عرب هم به بررسی موضع کشورهای عربی در خصوص مساله فلسطین و ایجاد اصلاحات در اتحادیه عرب خواهیم پرداخت.

«رمطان لعمامره» وزیر امور خارجه الجزائر، پیشتر گفته بود که کشورش به دنبال اتحاد مجدد اعراب در اجلاس آتی و متحد کردن موضع آنها در مورد حقوق فلسطینیان است و قول داده برای گرد هم آوردن اعراب حول وجوه مشترکی که بر سر آن توافق دارند، تلاش کند.

.


کنفرانس فراگیر گروه‌های فلسطینی در الجزائر برگزار می‌شود