بایدن: باید اتحاد با شرکای نزدیکمان را تقویت کنیم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سرویس مطبوعاتی کاخ سفید، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی در بازدید خود از کارخانه سامسونگ در کره جنوبی اعلام کرد که ایالات متحده اتحاد خود را با شرکای نزدیکش تقویت خواهد کرد تا زنجیره تامین ایمن شود و به کشورهایی که به گفته وی فاقد ارزش های آمریکایی هستند، وابسته نباشد.

بایدن در این باره گفت: اکنون نیاز به ایمن سازی زنجیره های حیاتی تامین ما بیشتر احساس می شود تا امنیت اقتصادی و ملی ما به کشورهایی که در ارزش های ما سهیم نیستند، وابسته نباشد.

وی ادامه داد: به نظر من، مهم‌ترین مؤلفه در نحوه انجام این کار، همکاری با شرکای نزدیک است که ارزش‌های ما را به اشتراک می‌گذارند، مانند کره جنوبی. به همین دلیل راهبرد ما این است که بر تقویت روابط و همکاری‌های خود در سراسر جهان بیفزائیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از سامسونگ برای سرمایه گذاری در ایالات متحده، ساخت کارخانه جدید در آنجا و ایجاد شغل برای شهروندان آمریکایی تشکر کرد.

جو بایدن ساعاتی پیش در نخستین سفر آسیایی خود وارد سئول پایتخت کره جنوبی شد و مورد استقبال گرم «یون سوک یول» همتای کره‌ای خود قرار گرفت.

گفته می شود که هدف رئیس جمهور آمریکا از سفر به شرق آسیا و کره جنوبی، تأکید بر تعهدات سیاسی و اقتصادی واشنگتن در حمایت از این منطقه برضد چین و همچنین آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی عنوان شده است.

بایدن سپس قرار است در ادامه سفر خود به توکیو برود با «فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن دیدار ‌کند.

بایدن: باید اتحاد با شرکای نزدیکمان را تقویت کنیم