استکبار ستیزی ویژگی مشترک همه شهداست

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، فاطمه بلوری کاشانی روز سه شنبه در مراسم یادواره شهدای دانشجو معلم به مناسبت روز دانشجو، افزود: شهید احمدی روشن فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف بود، پس از دانشگاه حوزه های کاری مختلف داشت. او در زمانی وارد غنی سازی هسته ای می شود که سازمان انرژی اتمی راه اندازی نشده بود.

وی با اشاره به فعالیت های شهید احمدی روشن در حوزه غنی سازی هسته ای، اظهار داشت: شهید با توجه به سن کم و شایستگی اقدامات موثری در حوزه کاری خود انجام می‌دهد و پیشرفت می کند و از حوزه غنی سازی وارد بخش بازرگانی می‌شد و  زنجیره تامین کالا را به عهده گرفت.

همسر شهید احمدی روشن ادامه داد: عوامل مختلف باعث برجسته شدن شهید در چشم دشمن می‌شود و در نهایت ۲۱ دی سال ۹۰ توسط ۲ تیم تروریستی به درجه شهادت نائل می‌شود.

بلوری کاشانی با بیان اینکه شهدای هسته‌ای بسیاری در کشور وجود دارند، گفت: برگزاری یادواره ها باعث خوشحالی است که شهدا را به دانشجویان بشناسیم تا هویت خود را بیابند و به این واسطه نیز باعث آبادانی کشور شوند.

مراسم فصل رویش به مناسبت روز دانشجو (یادواره شهدای دانشجو معلم) ساختمان مرکزی وزارت آموزش وپرورش برگزار شد. 

به گزارش ایرنا، روز شانزدهم آذر ماه در تقویم ایران به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شده است.

این روز هر سال در ایران به یاد سه دانشجوی شهید (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

استکبار ستیزی ویژگی مشترک همه شهداست