مجلس: وزارت‌خارجه اقدامات حقوقی لازم را در قبال گردن زدن 81 نفر در عربستان انجام دهد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایت هولناک رژیم آل سعود؛ از وزارت خارجه کشورمان خواستند تا ضمن انجام وظایف روشنگری و بصیرت افزایی خود در عرصه بین المللی، اقدامات حقوقی لازم را در این باره انجام دهد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در این روزها جهان با حوادث و وقایع مختلفی درگیری است که همانند همیشه آمریکا و عوامل غرب گرا در راستای استیلای روح استکباری این شیطان بزرگ جامعه جهانی را با مصیبت های فراوانی روبه رو ساخته است. در این غوغای بین المللی و زیاده خواهی ها و گسترش سلطه جویانه ناتو به رهبری آمریکا که سبب خلق بحران شده است و همه مجامع جهانی را سرگرم خود کرده است، رژیم سفاک و بی رحم در عربستان سعودی بیش از 80 نفر شیعه و سنی و انسان های آزادی خواه را گردن می زنند و به شهادت می رسانند.

این رژیم که در طول سالیان متمادی در برابر چشمان مجامع بین المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر نسبت به تخریب زیربناها و مردم مظلوم یمن وقیح ترین اقدامات را انجام داده است همچنان هر روز در داخل عربستان به کشتارهای وحشتناک دست می زند و هیچگونه صدای اعتراضی از حلقوم شیطانی آنان به گوش نمی رسد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایت هولناک و با ناامیدی از مجامع بین المللی نسبت به اینگونه جنایت ها از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تا ضمن انجام وظایف روشنگری و بصیرت افزایی خود در عرصه بین المللی، اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد.


مجلس: وزارت‌خارجه اقدامات حقوقی لازم را در قبال گردن زدن 81 نفر در عربستان انجام دهد