اعزام۳ فروند بالگرد اطفای حریق به استان گلستان

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع؛  مهدی نامجوی درباره این خبر افزود: از روز چهارشنبه آتش سوزی در پارک ملی و حفاظت شده گلستان آغاز شد اما به دلیل سخت گذر بودن و نیاز مبرم به حضور بالگرد اطفای حریق، بنا به درخواست سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها،  بلافاصله با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق وزارت دفاع، سه فروند بالگرد با تجهیزات اطفای حریق به منطقه اعزام شد.

معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع افزود:  وزش باد شدید در مناطق مختلف استان گلستان باعث ادامه روند حریق شده و از روز گذشته تاکنون بیش از ۶۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی طعمه حریق شده و همچنان آتش سوزی در ۲ نقطه  ادامه دارد.

نامجوی ادامه داد: آتش‌سوزی مناطق مختلف گلستان از جمله پارک ملی و نوده خاندوز آزادشهر، پارک جنگلی النگدره گرگان و چندین نقطه در مینودشت و گالیکش با ورود به موقع بالگردهای اطفای حریق وزارت دفاع و همکاری نیروهای منابع طبیعی، سپاه و مردم محلی مهار گردید؛ اما وزش باد شدید،  آتش را به عرصه‌های جنگلی مبارک‌آباد مینودشت و آق‌سو کلاله منتقل کرد.

وی تاکید کرد:  هم‌اکنون با هماهنگی به موقع مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع، سه فروند بالگرد از یگانهای هوافضای سپاه، شرکت یاس و هلال احمر مجهز به بسکت ۴ هزار لیتری مشغول انجام عملیات اطفای حریق هستند.

معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزیر دفاع گفت: استان گلستان ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار جنگل دارد و آتش سوزی، تخریب، تصرف و خشکسالی از جمله چالش‌های فراروی جنگلهای شمال ایران است که باید برای رفع معضلات این اکوسیستم ارزشمند، تدابیری ویژه اتخاذ کرد.

اعزام۳ فروند بالگرد اطفای حریق به استان گلستان