ایرتگ اپل شریک جرم سارقان خودروهای لوکس شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، در بیانیه‌ای که پلیس منطقه‌ای یورک منتشر کرده، درباره شناسایی روش جدید مجرمان برای ردیابی و سرقت خودروهای گرانقیمت به ساکنان هشدار داده شده است.

طبق اطلاعات موجود این روش از سپتامبر ۲۰۲۱ مورد استفاده قرار گرفته است. در این زمان پلیس مشغول تحقیق درباره شیوه استفاده از دستگاه‌های کوچک ردیابی بود که سارقان روی خودروهای لوکس قرار می‌دادند تا بتوانند بعداً آنها را ردیابی و سرقت کنند.

پلیس منطقه مذکور به طور خاص به ایرتگ ها اشاره کرده است که سارقان آنها را در نقاط مخفی خودروهای پارک شده در خیابان‌های پر ترافیک یا پارکینگ‌ها می‌چسبانند. در مرحله بعد سارقان وسیله نقلیه مذکور را تا خانه صاحب آن ردیابی می‌کنند و سپس با استفاده از ابزارهایی خاص وارد خودرو می‌شود.

سارقان برای ورود به خودرو با پیچ گوشتی در سمت راننده یا کمک راننده را باز می‌کنند.

در همین راستا پلیس منطقه یورک با انتشار توصیه‌هایی سعی دارد از سرقت خودروهای مردم جلوگیری کند. به گفته پلیس خودرو باید در یک گاراژ با قفل پارک شود. همچنین استفاده از قفل فرمان نیز کارآمد است. به مالکان خودروها توصیه شده پورت داده‌های خودرو نیز قفل شود به این ترتیب از دسترسی به رایانه موجود در وسیله نقلیه نیز جلوگیری می‌شود.

اپل در iOS-15.۲ قابلیتی را به طور آزمایشی فعال کرده که به کاربران اجازه می‌دهد اشیا مخفی را ردیابی کنند. به این ترتیب مالکان می‌توانند ایرتگ های مخفی را ردیابی کنند و به پلیس اطلاع دهند.

ایرتگ اپل شریک جرم سارقان خودروهای لوکس شد