«مراودات» در نمایشگاه کتاب عرضه شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر شعر «مراودات» سروده علیرضا سردشتی توسط انتشارات حکمت کلمه منتشر و از امروز، چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت، در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده است. «مراودات»، نخستین کتاب شعر سردشتی است. از او پیش از این، شعرها و داستان‌هایی در نشریات منتشر شده است.

علیرضا سردشتی را علاوه بر شاعر، به عنوان سینماگر می‌شناسیم. «از درخت»، «درّه آبی»، «چهار خواب برای پنج آواز (روایت شعر دیگر و هوشنگ آزادی‌ور)» و «زاغه» فیلم‌های مستندی هستند که سردشتی به کارگردانی‌شان پرداخته و همین‌طور دو فیلم داستانی با عنوان‌های «سُردیک» و «دیدار با مه». فیلم «دیدار با مه» که فیلمنامه‌اش را سردشتی همراه با مجتبی هوشیار محبوب، داستان‌نویس ایرانی نوشته، برنده نشان نقره از جشنواره بین‌المللی فیلم «کویین پالم» نیز شده است. پیش از این، فیلم کوتاه «دره آبی» از این کارگردان، در نخستین حضور بین‌المللی خود در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی «Red Dirt» آمریکا به عنوان بهترین مستند کوتاه جایزه گرفته بود.

در یکی از شعرهای دفتر «مراودات» می‌خوانیم:

«وسط صلات ظهر این‌ها را گفتند.
کلاغ را گفتند
جغد را گفتند
خاطره‌ای از جهان گفتند
سیاهی را بدون سکته‌ای گفتند
دو فاصله را منتظر گفتند
گفتند تا
و کش آوردند دالان سیاه را
روی زبانِ همان پرنده‌های ابتدا».

«مراودات» در ۷۰ صفحه و با تیراژ ۵۰۰ نسخه در غرفه انتشارات حکمت کلمه در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است.

https://dailybulletin.ir/18/05/2022/%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%88%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b9%d8%b1%d8%b6%d9%87-%d8%b4%d8%af/