تنها امید تراکتور برای طلسم‌شکنی مقابل پرسپولیس

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، تیم‌های تراکتور تبریز و پرسپولیس تهران برگزارکننده یکی از زیباترین بازی‌های هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران هستند.

سرخپوشان تبریزی و تهرانی در شرایطی به مصاف یکدیگر می‌روند که وضعیت متفاوتی را تجربه می‌کنند. پرسپولیس با قبول شکست مقابل سپاهان شانس قهرمانی در لیگ بیست و یکم را از دست داد تا دیگر پس از پنج فصل متوالی تیم قهرمان فوتبال ایران نباشد.

در سوی دیگر ماجرا اما تراکتور در چهار هفته اخیر شکستی نداشته و با ثبت ۲ برد خانگی و ۲ تساوی بیرون از خانه از منطقه سقوط فرار کرده است.

بیشتر بخوانید:

فوتبالی که از پرسپولیس دیدیم در حد تیم ششم جدول هم نبود

این ۲ تیم تا به اینجا ۲۸ بار در لیگ برتر مقابل هم صف‌آرایی کرده‌اند که ماحصل آن ۱۴ برد برای پرسپولیس، ۹ پیروزی برای تراکتور و پنج تساوی بوده است. تیم پایتخت‌نشین برنده قاطع دیدارهای اخیر بوده است.

پرسپولیس از دور برگشت لیگ نوزدهم تا به اینجا در تمام دیدارها به عنوان برنده از میدان خارج شده است. آنها در چهار بازی لیگ برتری و یک دیدار سوپرجام، رقیب تبریزی خود را با نتیجه‌ای به جز شکست بدرقه نکرده‌اند و البته در این مدت همه بازی‌ها بدون حضور تماشاگران بوده است. یحیی در تمام این مسابقات هدایت پرسپولیس را در دست داشت و آنها با زدن ۹ گل و دریافت تنها ۲ گل نشان دادند که مقتدرانه به این نتایج درخشان رسیده‌اند.

پرسپولیس به عدد ۶ فکر می‌کند؛ پرشورها، تنها امید تراکتور برای طلسم‌شکنی

حالا اما تراکتور امیدوار به طلسم‌شکنی است. آنها دوباره هواداران‌شان را در ورزشگاه تختی تبریز به همراه دارند. هوادارانی که در ۲ بازی اخیر به تراکتور کمک کردند تا بازی‌ها را با برد به اتمام برسانند. دست بر قضا آخرین پیروزی تی‌تی‌ها نیز در خانه و در آخرین حضور تماشاگران‌شان در این مسابقه به ثبت رسید.

دیدار رفت لیگ نوزدهم بود. مصطفی دنیزلی هدایت تراکتور را به عهده داشت و گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس بود. بازی در تاریخ هشت شهریورماه سال ۱۳۹۸ به انجام رسید و نهایتا تیم میزبان با تک گل احسان حاج‌صفی سه امتیاز را تصاحب کرد. از آن مسابقه ۹۹۳ روز می‌گذرد و باید دید پرشورها می‌توانند در حضور هوادارانشان پس از ۲ سال و هشت ماه و ۲۱ روز از سد پرسپولیس بگذرند و مانع از ثبت ششمین باخت متوالی مقابل این تیم شوند یا خیر.

تنها امید تراکتور برای طلسم‌شکنی مقابل پرسپولیس